«Страховка» від стресу
8 квітня 2015 року у ЦД та ЮТ пройшов тренінг з профілактики емоційного виснаження педагогів закладу. Не зважаючи на те, що поняття «синдром емоційного вигорання» з′явився на початку 70 років ХХ ст., за даними сучасних досліджень більше 35 млн. людей у всьому світі страждають клінічною формою синдрому хронічної втоми. Під час тренінгу педагоги ознайомилися з причинами виникнення та симптомами «синдрому згорання», методами гармонізації психофізичного стану, визничили ступінь власної психологічної врівноваженості, виконували вправи та намагалися сформувати практичні навички володіння собою в різних ситуаціях, збагатили свою психологічну компетентність та отримали поради «Що потрібно та чого не потрібно робити при вигоранні».
Відомий дослідник стресу Сельє зазначав, що має значення не те, що з нами відбувається, а те, як ми це сприймаємо.
Відома притча про двох мандрівників, яких мучила спрага і, нарешті, діставшись до поселення, вони отримали по півсклянки води. Один з подорожніх сприйняв склянку напівповною, з вдячністю прийняв ці півсклянки води і був задоволений. Інший же сприйняв склянку напівпорожньою і лишився невдоволеним, що йому не налили повну склянку.
Дивились двоє в одне вікно: один угледів саме багно.
А інший – листя, дощем умите, блакитне небо і перші квіти,
Побачив другий – весна давно!…
Дивились двоє в одне вікно.
На щастя, педагогам ЦД та ЮТ не загрожує найближчим часом потерпання від «синдрому професійного вигорання», адже проведене діагностування показало, що жоден з них не відчуває ні спустошеності та втоми, викликаної власною роботою, ні деперсоналізації, ні редукції професійних досягнень. Вони пам′ятають, що подібне притягує подібне: чим ми цей світ наповнюємо через думки, емоції, вчинки, те до нас і повертається.