Табір «Дружба». День 5.
Сьогодні, напередодні свята Івана Купала, всі загони табору відвідали паркове озеро, де вони мали змогу плести віночки та почути цікаві історії, легенди та обряди, які ще з далекої давнини збереглися в українського народу.
Наприклад те, що за повір’ями, опівночі вогнистим цвітом розквітає папороть, віщуючи тому, хто здобуде його, скарби, багатство, статок і здоров’я. Ніч напередодні Івана Купала – це перш за все свято молоді, свято взаємного кохання. Дівчата і хлопці проводять свої ритуальні дії на березі річки, озера чи ставка. Дівчата збирають ківти і зілля, та гуртом виплітають віночки, та прикрашаються ними, а потім пускають їх на воду. Після цього молодь починає стрибати через вогонь, бо за повір’ями, вогонь очищує, наділяє здоров’ям і силою.
Існує також повір’я, що якщо на захід сонця зібрати сім різних квітів і покласти до себе під подушку, то в ніч на Івана Купала присниться віщий сон.
Можна спробувати і ворожіння на воді: увечері потрібно набрати у миску води, загадати бажання, пошепки проговорити його і кинути у воду невеличкий камінчик. Тепер потрібно порахувати кола на воді. Якщо їх число парне – бажання збудеться, якщо непарне – то ні.
Ось такі та багато інших історій сьогодні мали змогу почути наші вихованці.