«Полтавщина — земля моя свята».
19 — 21 листопада 2014 року Полтавським обласним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді була проведена V обласна науково-практична краєзнавча конференція учнівської молоді «Полтавщина — земля моя свята». Поділитися успіхами пошуково-дослідницької роботи на очний етап конференції прибуло 138 учасників з 21 території та 4 закладів обласного підпорядкування. До початку роботи конференції пошуково-краєзнавчі загони організували виставку матеріалів, яка презентувала дослідження юних науковців. Наше місто було представлене делегацією з 3 чоловік: керівник делегації – Донець Н.В., методист ЦД та ЮТ, учасники – Шевченко Валерій (ЗОШ І-ІІІ ступенів №6) та Печонкін Ілля (НВК ім. Л.І.Бугаєвської).
Юних науковців привітали:
— Гажієнко Галина Іванівна, заступник директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації;
— Комісар Станіслав Вікторович, директор Полтавського обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, який ознайомив учасників з розвитком краєзнавства та системою пошуково-краєзнавчої роботи з учнівською молоддю на Полтавщині.
У роботі пленарного засідання взяли участь:
— Неживий Олексій Іванович, доктор філологічних наук, професор кафедри філософії і економіки освіти Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського, який підкреслив важливість пошуково-краєзнавчої роботи у вивченні історії рідного краю та відкритті маловідомих сторінок Полтавщини;
— Демиденко Тетяна Прокопівна, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка, яка наголосила на актуальності вивчення краєзнавства Полтавщини з точки зору сучасної історичної методології;
— Шаповал Лариса Іванівна, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, яка познайомила учасників з етнографічною спадщиною Тараса Шевченка в полтавський період його творчості.
20 листопада учасники конференції продовжили свою роботу в секціях історичного краєзнавства, фольклору та етнографії, географічного та екологічного краєзнавства, під час яких звітували про свої результати.
Всім учасникам заходу були вручені грамоти Полтавського обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, кращі доповіді були відзначені дипломами, а керівники делегацій подяками Департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації. Кожен юний науковець отримав цікаву краєзнавчу літературу та збірник кращих наукових матеріалів конференції, куди ввійшли і їх статті.
Донець Н.В., методист ЦД та ЮТ