Історія

Центр  — це казкова країна дитинства,

Весела, щаслива і сонцем іскриста,

Яскравим промінням завжди вона сяє.

Усім усміхається, всіх зігріває.

ROZETKA | Плакат фигурный СОЛНЫШКО Світ поздоровлень 73,005 35 х 25 см. Цена, купить Плакат фигурный СОЛНЫШКО Світ поздоровлень 73,005 35 х 25 см в Киеве, Харькове, Днепропетровске, Одессе, Запорожье, Львове. Плакат

 Сторінками історії

 

1986 рік     

     3 липня було прийняте рішення № 288 виконавчого комітету Комсомольської ради «Про відкриття Будинку піонерів» за адресою вул. Молодіжна, 1. Директором була призначена Лаптєва Тамара Миколаївна

Всього 12 гуртків різних профілів почали відвідувати 655 дітей. Особливою популярністю серед учнів шкіл міста користувалися:

—         Школа піонерського активу;

—         Школа комсомольського активу;

—         Клуб інтернаціональної дружби;

—         Танцювальний колектив «Джерельце»;

—         Фольклорний ансамбль;

—         Школа юних барабанщиків;

—         Туристичний гурток;

—         Хор.

Вихованці Будинку піонерів брали участь у всіх міських та обласних масових заходах, а юні КІДівці на чолі зі Світличною Г.І. налагодили зв’язки із московськими однолітками .

Уже через рік у 22 гуртках та секціях займалися 987 дітей. А в березні 1988 року педагогічний колектив закладу приймав перший обласний семінар директорів і методистів Будинків піонерів та школярів за темою «Керівництво та контроль у позашкільному закладі» .

1990 рік 

Кількість гуртків  збільшилась у 2,5 рази. За успіхи в організації навчально-виховної роботи директор БПіШ Лаптєва Т.М. була нагороджена знаком «Відмінник освіти».

На республіканський рівень, здобувши перемогу в обласних змаганнях, вийшли юні шахісти. Їх до перемог підготував керівник гуртка Гайдук О.В.

А загін ЮІД (керівник Максименко В.Й.) – на обласних змаганнях посів І місце.

Педагогічний колектив під керівництвом завідуючої методичним відділом Філіппової Л.О. став втілювати в роботу комунарську методику І.П. Іванова, завдяки чому заняття стали змістовнішими і цікавішими.

1992 рік

Розпорядженням міськвиконкому від 17.02.1992р. БПіШ були передані 7 кімнат школярів: «Романтика», «Дружба», «Бригантина», «Світанок», «Барвінок», «Ровесник», «Господарочка»

8 вересня 1992 року БПіШ був перейменований у Центр дитячої та юнацької творчості у зв’язку з тим, що в місті поряд з піонерськими організаціями створились різні молодіжні рухи і організації, виникла необхідність координації їх дій, надання практичної допомоги.

Колектив закладу почав тісно співпрацювати із Полтавською обласною радою Спілки піонерських організацій України за програмою «Я – родина – Батьківщина». 2364 учні шкіл міста стали членами Спілки

1994 рік

 Методичною радою ЦД та ЮТ започатковано конкурс педагогічної майстерності керівників гуртків і акомпаніаторів. Його переможцем стала керівник гуртка «Умілі руки» Приходько О.П., яка в цьому ж році була нагороджена знаком «Відмінник освіти»

1995 рік

 Колектив ЦД та ЮТ отримав нове приміщення – колишнього дитячого садка  «Незабудка» за адресою: вул. Гірників, 21

Обласним інститутом післядипломної освіти педагогічних працівників було вивчено і узагальнено досвід роботи педагогів Центру по темі «Гуманізація та демократизація педагогічної праці – основа творчих пошуків».

1996 рік

 За підтримки міського голови О.П. Попова у березні 1996 року у магазині було відкрито відділ по реалізації товарів – виробів дитячої творчості

1997 рік

Першою ластівкою, що принесла перемогу з міжнародного конкурсу юних вокалістів стала Людмила Шостак, керівник О.А. Терешок.

У лютому цього року 2 дні на базі Центру над передачею «Хочу стати зіркою» працювала знімальна група телеканалу  УТ-1. У своїх передачах вони розповіли про роботу гуртків закладу, зокрема «Лозоплетіння», керівник Богдан Т.В., «Декоративні квіти», керівник Вовченко В.І., «Сувенір», керівник Береза Т.Т.

Рішенням виконавчого комітету Комсомольської міської ради № 306 від 29.12.1997р. ЦД та ЮТ надано фінансово – господарську самостійність і перереєстровано у Позашкільний заклад освіти Центр дитячої та юнацької творчості. Головним бухгалтером закладу призначено Верещагіну В.М.

1998-1999 навчальний рік був багатим на гостей.

У ЦД та ЮТ завітали:

— учасники обласного семінару «Взаємодія міських служб по виконанню програми «Діти України» на чолі з головою облдержадміністрації О.О.Колесниковим;

—   учасники обласного конкурсу «Класний керівник – 99»;

—   делегація із міста – побратима «Ітака» (США)

У цьому ж році обласним інститутом післядипломної освіти вивчався досвід роботи педагогів ЦД та ЮТ, в результаті чого були видані буклети:

— Турбота спільна. Роль позашкільних закладів у системному підході до виховання дітей і підлітків, які  перебувають в особливо складних умовах.

— Організація роботи із здібними та обдарованими дітьми в діяльності гуртків, студій, підліткових клубів.

2001 рік

 Рішенням  сесії Комсомольської міської ради проведено оптимізацію мережі позашкільних навчальних закладів. До складу ЦД та ЮТ були приєднані Центр технічної творчості і Станція юних натуралістів. У штатний розклад закладу введені посади методистів з туристсько-краєзнавчої роботи (Донець Н.В.) і еколого-натуралістичної роботи (Гордєєва Л.В.)

Переможцем першого обласного фестивалю «Таланти твої, Полтавщино» стала вихованка ансамблю «Каприз» Ганна Компанієць, керівник Ковнір Ю.С.

2002-2006 роки

 Роки творчого зростання колективів закладу. У цей час переможцями та дипломантами міських, обласних та Всеукраїнських фестивалів стають:

—         ансамбль «Каприз», керівник Ковнір Ю.С.

—         ансамбль «Світанок», керівник  Покрищенко М.М.

—         ансамбль «Надія», керівник Баган Н.Г.

—         група «Хамсін», керівник Грицун О.М.

—         колектив народного танцю «Веселка», керівник Лебідь Л.Н.

—         гурт брейк-дансу, керівник Лаптєва Т.М.

Вихованці гуртків технічної творчості здобували перемоги на змаганнях різних рівнів:

—         чемпіонами України та області з авіамодельного спорту стали Червінський Сергій  і Євтушенко Віталій;

—         чемпіонами області – Стьопін Артем, Волошин Антон, Гончарук Владислав, керівник Сорокін О.О.

—         призерами області з трасового моделювання стали вихованці гуртка «Трасове моделювання», керівник Ющенко М.О.

2007 рік

 Позашкільний заклад освіти  Центр дитячої та юнацької творчості пройшов Державну атестацію з відзнакою , а директор Т.М. Лаптєва нагороджена знаком Міністерства освіти і науки «Софія Русова»

2008 рік

Став знаменним для закладу, а особливо для колективу вокально-естрадного ансамблю «Каприз», якому 4 лютого 2008 року присвоєно почесне звання «Зразковий художній колектив».

На сьогоднішній день Позашкільний заклад освіти Центр дитячої та юнацької творчості  — заклад  комплексного типу, в якому навчаються біля 1200  вихованців.

Керують роботою  гуртків 24 талановитих педагоги, які навколо себе згуртували талановитих дітей.

Лише за останні 3 роки вихованці закладу взяли участь більше ніж у 50 міжнародних, Всеукраїнських, обласних і міських масових заходах. Щорічно гуртківці ЦД та ЮТ стають номінантами міської церемонії нагородження талановитих і обдарованих дітей «Твоє майбутнє, Комсомольськ»

За роки існування закладу педагоги  наблизили до джерел творчості, навчили і дали путівку в життя більш як 20 тисячам вихованців, багато

з них вибрали професію по тому профілю, якому навчалися в гуртках:

це: Компанієць Ганна, Стєльнік Юлія, Ткач Маким, Озерна Маргарита, Латипова Ксенія, Бєлінський Сергій, Гошко Андрій, Шматко Олег, Кондратенко Дмитро, Зеленін Юрій, Червінський  Сергій, Євтушенко Віталій та багато інших.

Щорічно біля 3000  дітей та підлітків відвідують масові заходи, які проводяться в ЦД та ЮТ

За останні 5 років видано:

-30 – методичних посібників;

-18 – буклетів.

Розроблено:

-90 – сценаріїв масових заходів;

-58 – методичних рекомендацій.

Роботи педагогів закладу постійно друкуються у Всеукраїнських періодичних виданнях: „Позакласний час”, „Розкажіть онуку”.

Особливо хочеться відмітити талановитих педагогів: Ющенко М.О., Кузьміну Г.М., Сорокіна О.О., Хмарську О.М., Хорольську Л.Л., Поддуєву В.С., Ковнір Ю.С., Сакун Н.А., Ляховенко Н.М.

За роки існування ЦД та ЮТ:

—  8 – педагогів були нагороджені знаком „Відмінник освіти”;

—  1 – знаком Міністерства освіти і науки «Софія Русова»;

—  13 – грамотами Міністерства освіти і науки;

—  23 – грамотами обласного управління освіти;

—  55 – грамотами міського відділу освіти, виконкому міської  ради,  подяками міського голови.

Педагоги закладу постійно підвищують свій методичний та професійний рівень шляхом участі у обласних  методичних об’єднаннях керівників хореографічного та вокально-хорового жанру – Ковнір Ю.С., Римар О.І.. Заступник директора з навчально-виховної роботи Сакун Н.А. – голова обласного методичного об’єднання з організації навчально-виховної, методичної та масової роботи.

Досягнення колективу стали можливими завдяки тісній співпраці із загальноосвітніми та дошкільними навчальними закладами, міськими відділами освіти, культури, відділом у справах сім’ї та молоді, Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, обласними центрами творчості учнівської молоді, громадськими організаціями та підприємствами.

2013 рік

Зареєстровано нову назву — Позашкільний навчальний заклад центр дитячої та юнацької творчості Комсомольської міської ради Полтавської області. У цей же рік директором закладу призначена Надія Анатоліївна Сакун, яка за визначні успіхи в організації навчально-виховної роботи і впровадження управлінських новацій нагороджена знаком «Відмінник освіти».

2016 рік

У зв’язку зі зміною назви населеного пункту, заклад перейменовано на позашкільний навчальний заклад центр дитячої та юнацької творчості Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області.

2020 рік

Колектив очолює новий директор — Тесля Лариса Володимирівна.

2021 рік

Центр дитячої та юнацької творчості Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області (таку назву з початку 2021 року отримав заклад позашкільної освіти в наслідок зміни найменування засновника) залишається в числі флагманів позашкільної освіти в Полтавській області, входить до Переліку найбільших позашкільних навчальних закладів дежавної та комунальної форм власності системи МОН України. Цьогоріч позашкільну освіту у закладі здобуває понад 100 вихованців у 22 гуртках за напрямами: науково-технічний; художньо-естетичний; еколого-натуралістичний; туристсько-краєзнавчий; соціально-реабілітаційний.