Батьківський день
7 грудня 2017 року у ЦД та ЮТ відбулись батьківські збори «Програма партнерства позашкільного навчального закладу з сім’єю». До розгляду було винесено 3 питання:
— Про організацію роботи з покращення матеріально-технічного забезпечення, доповідала директор ЦД та ЮТ Сакун Н.А.;
— Про участь вихованців закладу у конкурсах різних рівнів, доповідала завідувач відділу організаційно-масового Острянська І.М.;
— Про проведення акції «16 днівпроти насильства. Основні види боулінгу та як йому протидіяти, доповідала Ляховенко Н.М.
Н.А.Сакун., директор ЦД та ЮТ, зупинилася на основних завданнях закладу, які заплановані у 2017-2018 н.р. Надія Анатоліївна наголосила, що у 22 гуртках (67 навчальних груп) ЦД та ЮТ навчається 1297 вихованців віком від 5 до 18 років, навчально-виховна робота в закладі здійснюється за 5 напрямками: технічний, еколого-натуралістичний, туристсько-краєзнавчий, художньо-естетичний, гуманітарний. Директор підкреслила, що ЦД та ЮТ розкриває таланти дитини, відкриває шлях до здійснення дитячих мрій, реалізації особистості, вчить наполегливо працювати, бути відповідальним.
Надія Анатоліївна зазначила, що ЦД та ЮТ фінансується із міського бюджету, детально зупинилася на матеріально-технічному забезпеченні закладу протягом 2017н.р.(розрахунки додаються). Асигнування по загальному фонду на 2017 рік склали 3 541 494 грн. У тому числі були виділені кошти в сумі 50 000 грн. на розвиток гуртків закладу.
У 2017 році проведені роботи з освітлення території позашкільного навчального закладу, кошторисна вартість проекту склала 160 тис. грн.
Надія Анатоліївна висловила щиру вдячність батькам за тісну співпрацю, підтримку, розуміння та виховання дітей, адже все це сприяє створенню умов для самореалізації та розвитку майбутнього покоління.
І.М.Острянська, завідувач відділу організаційно-масового, висвітлила питання участі вихованців закладу у конкурсах різних рівнів.
Ірина Миколаївна зазначила, що найголовніший спосіб самореалізації дитини є її участь у конкурсах, змаганнях, фестивалях. Протягом року керівники гуртків разом зі своїми вихованцями взяли участь та посіли призові місця у 25 змаганнях та конкурсах обласного, Всеукраїнського та міжнародного рівнів. Найбільш вагомими досягненнями стали:
- міжнародні та Всеукраїнські фестивалі дитячої моди й творчості;
- Всеукраїнські та обласні конкурси прикладного та образотворчого мистецтва;
- туристсько-краєзнавчі змагання, експедиції;
- обласні змагання з ракето- та авіамодельного спорту;
- природоохоронні та еколого-натуралістичні конкурси;
- мистецькі фестивалі-конкурси.
Протягом року колектив ЦД та ЮТ був організатором та партнером у проведенні 9 міських масових свят.
У творчій співпраці з відділами: освіти, у справах сім’ї та молоді, культури, спорту і туризму, керівництвом міської програми реабілітації дітей з інвалідністю за ініціативи міського виконавчого комітету на чолі з міським головою народилися соціально-значущі проекти:
- молодіжний проект «Країна дитячих мрій» (до Дня захисту дітей);
- молодіжний проект до Дня молоді;
- дворовий майданчик та дитячий блок до Дня міста;
- відкриття міської ялинки;
- дитячий блок під час міського свята Масляної;
- майстер-клас для дітей з обмеженими можливостями «Від серця до серця – дорога добра»;
- «Президентський клуб», міський клуб учнівського самоврядування.
Велика кількість дипломів переможців обласного, Всеукраїнського, міжнародного рівнів – все це заслуга талановитих досвідчених педагогів закладу. На нашу думку, наголосила Ірина Миколаївна, з-поміж багатьох факторів розвитку обдарованості дитини необхідно виділити три найважливіших – працелюбність, інтерес і час. Адже основою і результатом діяльності обдарованих дітей є наполеглива, напружена розумова чи фізична праця. У нашому закладі вчаться бути творцями, створено умови, щоб кожен міг знайти справу до душі. І найвища творчість – розкриття та реалізація кожним гуртківцем своїх потенційних можливостей.
Н.М.Ляховенко., заступник директора з НВР, детально зупинилася на партнерстві позашкільного закладу та сім’ї.
«Людство шукає порятунку в родині, а не в штучно створених соціальних структурах. Отож і ми прагнемо створити центр-родину, де дитина не лише набуватиме певних знань, умінь, а де проходитиме її дитинство» – наголосила Наталія Миколаївна.
Заступник директора зазначила, що в закладі з 1 грудня триває акція «16 днів проти насильства». Виховання – занадто серйозна справа, щоб довіряти її тільки педагогам, тому робимо висновок : без єдиного колективу педагогів – батьків – дітей не можна говорити про якісну освіту та виховання. Сім’я та позашкільний заклад – це берег і море. На березі дитина робить свої перші кроки, отримує перші уроки життя, а потім перед нею відкривається непізнане море знань, і шлях в цьому морі прокладає школа, позашкільний заклад. Це не означає, що дитина повинна повністю зовсім відірватися від берега – бо ж навіть моряки дальнього плавання завжди повертаються на берег. Батьки – найкращі вихователі, а тому, насамперед, вони відповідають перед власною совістю, народом, державою за виховання своїх дітей. Саме в сім`ї складається і поступово змінюються ті або інші життєві установки особистості, котрі й визначають сутність її духовності, її моральне обличчя.
Наталія Миколаївна зупинилася на основних видах шкільного булінгу та протидії цькуванню та залякуванню. Вона підкреслила що, без залучення батьків до вирішення будь-яких питань, пов’язаних з с проблемами вихованців, учнів, школярів не можливо досягти успіху. Лише тоді, коли в родині та школі дитина живе одними й тими ж ідеалами, тривогами, зрештою, навіть побутовими звичками, вона формується гармонійною особистістю. Виховання – щоденний нерозривний процес. Запорукою успішної виховної діяльності з учнями є співпраця навчального закладу з батьками, оскільки саме сім’я значно впливає на процес розвитку особистості дитини.