Чудова можливість долучитися навіть удома!
ЦД та ЮТ разом з Let’s Do It World та Let’s Do It Ukraine запрошують вас 19 вересня о 10.00 стати частиною Всесвітнього дня прибирання – 2020 через цифрове прибирання!
Для звичайного громадянина сміття зазвичай стає невидимим зразу після того, як воно зникло з його дому. Проте є забруднення, яке ми не бачимо навіть удома — цифрове. Саме ці всі старі файли, копії-фото, завантажені відео та програми, що не використовуються — вони займають пам’ять у наших пристроях. Тому зараз час правильно організувати своє діджитал-життя та видалити всю непотрібну інформацію з гаджетів!
Приєднуйтеся до Всесвітнього дня прибирання, очистивши всі ваші пристрої від цифрового сміття!
ЯК ВЗЯТИ УЧАСТЬ В DIGITAL CLEANUP?
Крок 1 Очистіть електронну пошту
1.Перевірте поточний розмір скриньки.
- Скасуйте всю непотрібну підписку. Особливо ту, яку ви ніколи не відкриваєте.
- Видаліть старі непотрібні листи. Вам може бути їх шкода, але ймовірність того, що ви їх перечитуватимете дуже мала.
- Блокуйте небажаних відправників.
- Очистіть папку зі спамом, не відкриваючи повідомлення.
- Вимкніть сповіщення електронної пошти від додатків та соціальних мереж.
Крок 2 Очистіть смартфон
- Перевірте поточний обсяг пам’яті.
- Видаліть усі програми, якими ви не користуєтеся або користувалися лише декілька разів. Перегляньте також завантаження, адже частина викачаних файлів вже не знадобиться.
- Очистіть кеш.
- Перевірте також, скільки місця займають ваші програми. Часто це допомагає звільнити до 500 Мб. Не забувайте очищати дані додатків, таких, як Telegram. Всі фото, відео, документи та аудіо зберігаються в окремій папці на пристрої під назвою додатку.
Крок 3 Очистіть ноутбук та комп’ютер
- Налаштуйте веб-браузер. Перегляньте всі ваші паролі, видаліть довжелезну історію веб-переглядів та непотрібні закладки, додатки. Накопичення таких даних уповільнює роботу браузера, а також створює небезпеку для конфіденційності.
- Видаліть усі зайві програми.
- Очистіть пристрій від тимчасових та непотрібних файлів. Для цього існує безліч програм, які зроблять всю роботу за вас.
- Наступний крок такий же, як і в смартфонах: непотрібні однакові фото сторічної давності, смішні меми чи картинки, відео, презентації, документи, які давно хочуть опинитися в корзині, непотрібні завантаження.
- Перевірте результати своєї роботи.
Більше інформації про онлайн-сміття та діджитал-прибирання: digitalcleanupday.org
Сайт Let’s do it, Ukraine! : https://letsdoitukraine.org
#worldcleanupday #letsdoitukraine #letsdoitworld #побачивприбери #зробимоукраїнучистоюразом
Чи ти знав?
Кожний спам-лист, навіть якщо ми його не відкриєм, випускає приблизно 0,3 грама CO2 в атмосферу. Електронний лист з додатком випускає 50 грам
- Якщо кожний дорослий житель Великобританії кожного дня надсилав би хоча б на один «дякую» лист менше, то він зберіг би 16,443 тон карбону за рік – 81,000 польотів до Мадриду
- Кожного року розсилається близько 62 трильйонів спам-листів, що потребує використання 33 млрд одиниць електроенергії і призводить до викиду 20 млн тон CO2 за рік
- Дослідження показує, що зберігання 1 ГБ електронної пошти протягом року еквівалентно 10 годинам роботи звичайної домашньої печі
- Згідно того самого дослідження, електронна пошта важить близько 230 kB (приблизно 7,4 Вата за рік). Тож, якщо ви видалите 30 імейлів, ви збережете 220 Ват. Це дорівнює праці однієї лампочки (9 Ват), залишеної на день.
- Отже, якщо видалити 30 листів, то можна зберегти 222 вати/годину. Це так само, як робота ввімкненої весь день енергозберігаючої лампочки.
- Скільки ж енергії ми б зберегли усі разом, якби видалили всього 30 листів кожен!